Ubezpieczenia komunikacyjne

Posiadasz samochód lub inny pojazd mechaniczny? Pamiętaj o jego ubezpieczeniu. Nawet najlepszym kierowcom zdarzają się stłuczki oraz awarie, dlatego warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie, dzięki której w nieprzewidzianej sytuacji ubezpieczenie pozwoli ci poradzić sobie z zaistniałym problemem. W Polsce dostępnych jest kilka typów ubezpieczeń. Niektóre z nich są obowiązkowe, na inne zaś można zdecydować się dobrowolnie. W TDF pomagamy w zawieraniu ubezpieczeń zarówno jednych jak i drugich. Udzielamy również szczegółowych porad dotyczących wyboru odpowiedniego w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. 

UBEZPIECZENIE OC
Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, potocznie znane pod skrótem OC, to podstawowe i zarazem jedyne z obowiązkowych ubezpieczeń, jakie musi wykupić każdy właściciel pojazdu. Nie można z niego zrezygnować, ani go pominąć, a termin w jakim należy je wykupić przypada maksymalnie na dzień, w którym dokonujemy rejestracji pojazdu. Co nam daje ubezpieczenie OC? Wykupując je zawieramy umowę z ubezpieczycielem, który zobowiązuje się do pokrycia kosztów za wyrządzone szkody osobowe i majątkowe innym uczestnikom ruchu drogowego. Innym słowy, powodując wypadek podczas którego osoby trzecie lub ich mienie ucierpi w jakiś sposób, roszczenia pokryje ubezpieczyciel, chroniąc majątek sprawcy. Ponieważ ubezpieczenie to jest wymagane prawnie, za jego brak lub chociażby jeden dzień przerwy, właściciel może zostać obciążony wysoką karą pieniężną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. 

UBEZPIECZENIA AC
AC - czyli Autocasco nie podlega już obowiązkowi posiadania, jednak na jego zakup decyduje się bardzo wielu właścicieli pojazdów mechanicznych. Ma ono za zadanie ubezpieczyć przez nieprzewidzianymi zdarzeniami. Może z niego skorzystać każda osoba, której pojazd nie posiada więcej niż 12 lat. AC obejmuje szkody takie jak zniszczenie, uszkodzenie lub utratę pojazdu podlegającego ubezpieczeniu. Zakres, a także cena są uzależnione od wybranego pakietu. Najczęstszym powodem dla którego wielu kierowców decyduje się na ten rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, jest ochrona pojazdu przed kradzieżą. Dzięki niemu można również uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzeń pojazdu powstałych w wyniku zderzenia z innym samochodem, zwierzęciem czy zniszczeniem wywołanym przez żywioły. Autocaso jest więc dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy ci na tym, aby zabezpieczyć swój pojazd przed szkodami zarówno tymi, które mogą powstać z twojej winy, jak też tymi, na które nie masz wpływu. Zakres ubezpieczenia możesz dobrać w zależności do swoich potrzeb i zdecydować się na przykład tylko na ubezpieczenie przed kradzieżą lub ubezpieczenie przed uszkodzeniem. 

UBEZPIECZENIE NNW
Pod skrótem NNW kryje się dobrowolne ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Co ono oznacza? Jeśli osoba korzystająca z pojazdu poniesie trwały uszczerbek na zdrowiu lub dojdzie do jej śmierci, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, pokryje koszty leczenia lub rehabilitacji. Polisa może chronić zarówno kierowcę, jak również pasażerów pojazdu w którym doszło do wypadku. Sumę ubezpieczenie można wybrać dobrowolnie, a jej wartość minimalną i maksymalną określa towarzystwo ubezpieczeniowe. 

UBEZPIECZENIE SZYB
Jeśli zależy ci na odpowiedniej ochronie szyb w pojeździe, możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie z tego tytułu. Polisa obejmuje szyby przednie, tylne i boczne, chroniąc je w przypadku uszkodzenia. Ubezpieczenie to jest kierowane nie tylko do właścicieli samochodów osobowych, ale również do pojazdów ciężarowych czy traktorów. Towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia pokrycie kosztów naprawy lub wymiany uszkodzonych szyb na nowe. Ten rodzaj ubezpieczenia polecany jest w szczególności tym osobom, które nie posiadają wykupionej polisy AC. Jego cena zwykle nie jest wysoka, a uszkodzenia szyb są dość powszechne i wiążą się zazwyczaj z bardzo kosztowną naprawą.