Mieszkanie dla Młodych

MDM 2016 czyli Mieszkania dla młodych

 

Chyba każdy młody człowiek marzy o tym, aby wyprowadzić się od rodziców, zacząć własne życie i układać je tak jak sam chce. W tym celu ma służyć program MDM czyli Mieszkania dla młodych. Jakie warunki trzeba będzie spełnić.

 

MDM 2016 warunki (mieszkanie dla młodych 2016 warunki)


Jak kupić mieszkanie? Nad tym pytaniem zastanawia się nie jeden z nas. Szczególnie gdy w role wchodzi tworzenie rodziny i chęć podniesienia standardu życia. Warunki MDM są dość proste jednak warto aby osoby doświadczone w branży finansowej (jak TDF - Twój Doradca Finansowy) pomogły w realizacji tego państwowego programu dopłat do mieszkań.

 

 • osoby zainteresowane udziałem w programie MDM nie mogą przekroczyć 35 lat (z drobnym wyjątkiem), które są singlami lub pozostają w związku małżeńskim.
 • mieszkanie dla młodych obejmuje zarówno zakup mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, a także domy jednorodzinne.
 • osoby chcące wziąć kredyt z dopłatą rządową do mieszkań nie mogą być właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości (domu lub mieszkania).
 • na dofinansowanie wkładu własnego w MDM możemy liczyć tylko i wyłącznie wtedy, gdy kredyt hipoteczny został zawarty w walucie polskiej i jego wartość jest równa przynajmniej 50% ceny mieszkania.
 • kredyt w programie mieszkania dla młodych musi być zaciągnięty na co najmniej 15 lat
 • mieszkanie w MDM może mieć do 75 m², natomiast dom jednorodzinny do 100 m²,  natomiast jeżeli osoby zainteresowane mieszkaniem dla młodych wychowują przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 m2 dla mieszkań i 110 m2 w przypadku domów.

 

Dofinansowanie wkładu własnego w programie MDM 2016 wynosi:


 • 10% w przypadku bezdzietnych osób - czyli opcja singiel na swoim
 • 15% w przypadku osób wychowujących 1 dziecko;
 • 20% przy dwójce dzieci;
 • 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci

 

Obecnie w III kwartale 2016 roku w Rzeszowie obowiązują limity:

 • dla rynku wtórnego: 3 750,75 zł
 • dla rynku pierwotnego: 4 584,25 zł

Więcej informacji o limitach cen w III kwartale 2016 znajduje się na stronie mieszkaniadlamlodych.com

 

MDM 2017 i 2018 - mieszkanie dla młodych 

 

Środki przeznaczone w 2016 roku na program Mieszkanie dla Młodych skończyły się szybciej niż przewidywano. Na szczęście Bank Gospodarki Krajowej równolegle przyjmuje też zapisy na MDM 2017 i 2018. Na kolejne lata będą obowiązywały podobne zasady jak w tym roku. Dodatkowym czynnikiem motywującym do starania się o MDM, jest perspektywa jego końca (zakończy się on we wrześniu 2018 roku) oraz stosunkowo niejasne zasady nowego rządowego projektu „Mieszkanie plus”.

 

Czy warto zapisać się do programu MDM 2017 i 2018? Na pewno tak! W szczególności dofinansowaniem powinny zainteresować się osoby, nieposiadające środków na wkład własny. Na uwadze należy mieć też fakt, że beneficjenci, którzy złożą wniosek jeszcze w tym roku na MDM 2017, będą objęci wkładem własnym na poziomie 15%!

 

Trzeba jednak pamiętać, że wybór nieruchomości oraz kredytu hipotecznego z MDM, powinien być decyzją dokładnie przemyślaną.

 

Zachęcamy was do zadanie pytania naszym ekspertom. Jeśli marzysz o mieszkaniu dla młodych i chcesz się przekonać czy program MDM jest dla Ciebie, skontaktuj się z nami.