Napisz do nas

Kategoria
04/07/2016

Udane wakacje to bezpieczne wakacje

Lipiec i sierpień dla wielu z nas, to czas wakacji i wypoczynku. Planując urlop, bardzo często skłaniamy się do wyjazdu w nowe miejsce, z którym wiążemy nadzieje na przeżycie fantastycznej przygody i spełnienie ukrytych marzeń. Jednak wyjazd w nieznane budzi w nas – turystach, także pewne obawy związane z bezpieczeństwem. Dlatego przez wyjazdem warto pomyśleć o wykupieniu specjalnego ubezpieczenia wakacyjnego.

 

Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie wakacji poza granicami kraju. Jest to spowodowane przede wszystkim atrakcyjnymi miejscami, które chcemy zwiedzić oraz możliwością realizacji marzeń. Wielu z nas liczy także, że za granicą doświadczy większej odmiany od codzienności i dogodnych warunków pogodowych. Krajowy wypoczynek nie daje nam tak silnych pozytywnych emocji, jak zadowolenie czy ekscytacja towarzyszące wycieczkom zagranicznym. To właśnie dla nich jesteśmy gotowi przeżyć lęk, niedogodności podróży czy problemy w komunikacji obcymi językami.

 

Do podróży w nieznane, warto się odpowiednio przygotować. Z całą  pewnością w pierwszym kroku należy zapoznać się z kulturą, obyczajami i podstawowymi zwrotami w języku obcego kraju. W dzisiejszych czasach zdobycie takich informacji nie jest trudne. Mamy przecież różnego rodzaju przewodniki turystyczne, oraz Internet -  blogi, fora internetowe.

 

Kolejnym, ważnym elementem w przygotowaniach do podróży jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Dla części z nas jego zakup to nawyk, pozwalający zabezpieczyć się przed nieprzyjemnościami, które mogą spotkać nas na wyjeździe. Jednak w większości przypadków kupowane jest ono raczej na wszelki wypadek, bez szczegółowej wiedzy nt. zakresu jaki obejmuje. W świadomości turystów, decydujących się na wykup ubezpieczenia, polisa wciąż nie pełni roli zabezpieczenia przed konkretnym wydarzeniem bądź wyjściem z trudnej sytuacji. Patrząc na obawy jakie Polscy turyści wykazują przed wyjazdami zagranicznymi, warto wybierać takie ubezpieczenie, które będzie bezpośrednio odpowiadało na konkretne potrzeby wynikające ze sposobu spędzenia przez nas urlopu. Dla przykładu w sytuacji nieznajomości języka może to być np. pomoc telefoniczna tłumacza w sprawie zgubienia dokumentów lub pokrycie kosztów leczenia i transportu do Polski - w sytuacji gdy wydarzy się wypadek.

 

Koszty leczenia za granicą (dane TU Europa):

 

Kambodża - w wyniku wypadku komunikacyjnego turystka doznała złamania kości piszczelowej i strzałkowej obu podudzi z przemieszczeniem. Wymagane było leczenie operacyjne, które przeprowadzono w Tajlandii. Koszty leczenia oraz transport do Polski w asyście lekarza z Polski wyniosły 119 tys. zł.

 

Australia - turysta podczas wnoszenia bagażu na prom morski potknął się o dywan i przewrócił. Złamał kość barkową i nadgarstek. Łączny koszt udzielenia pomocy w szpitalu to 53 tys. zł.

 

Azerbejdżan - pasażerka motocykla doznała uszkodzenia kręgosłupa w wypadku komunikacyjnym. Koszt pomocy medycznej, transport 300 km do szpitala oraz transport medyczny lotniczy do Polski zamknęły się kwotą 128 tys. zł.

 

Gruzja - podczas wchodzenia po schodach w hotelu turysta upadł i złamał kość udową. Koszt udzielenia pomocy, hospitalizacja oraz transport medyczny lotniczy w pozycji leżącej do Polski wyniosły 53 tys. zł.

 

Jeśli jednak zdecydujemy się spędzić urlop w Polsce, także wykupienie odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia jest przydatne. Dzięki  indywidulanie skomponowanej polisie, możemy zapewnić sobie i swojej rodzinie realną pomoc w trudnych sytuacjach.

 

 

 

Łukasz Pasuła - doradca finansowy ds.ubezpieczeń

Aktualności