Napisz do nas

Kategoria
18/03/2016

Ubezpieczenia mieszkania - jakie czynniki wpływają na ostateczną wartość składki

Według naszych Doradców Finansowych, ubezpieczenia budynków oraz ubezpieczenia komunikacyjne cieszą się największą popularnością wśród Polaków. Decydując się na zakup polisy ubezpieczeniowej naszego mieszkania zapewniamy sobie oraz swoim bliskim ochronę, przed tak częstymi dziś kradzieżami. Przy jej wyborze warto się jednak zastanowić, jakie zasadnicze kwestie decydują o ostatecznej wartości składki ubezpieczeniowej.

 

Według danych liczbowych podawanych przez Polską Izbę Ubezpieczeniową, wartość składek ubezpieczeniowych w III kwartale 2015 roku była o 4,2% większa niż rok wcześniej i wyniosła aż 10 mld zł. Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszyły się ubezpieczenia od ognia i innych żywiołów, oraz ubezpieczenia pozostałych szkód rzeczowych.  Doradcy Finansowi szczegółowo zapoznają swoich klientów, co wchodzi w skład podstawowego pakietu ubezpieczenia mieszkania oraz jakie przysługują im dodatkowe opcje. Ponadto każde ubezpieczenie powinno być indywidulanie dobrane do potrzeb każdego klienta, a wartość jego składek zależy m.in. od:

 

  • systematyczności i regularności w opłacaniu składek;
  • łącznej wartości ubezpieczanych przedmiotów;
  • całkowitej sumy ubezpieczenia;
  • długości okresu na jaki decydujemy się wziąć ubezpieczenie;
  • miejsca zamieszkania;
  • obecności systemów antywłamaniowych.


Bardzo często agencje ubezpieczeniowe określają w zawieranej umowie, minimalny poziom zabezpieczeń jakie klient powinien posiadać np. obecność co najmniej dwóch zamków wielozastawkowych. Ich celem jest powstrzymanie złodzieja przed wtargnięciem do mieszkania. Jeśli chcemy obniżyć wartość składki ubezpieczeniowej warto zainwestować w profesjonalny system antywłamaniowy, wtedy osiągniemy podwójną ochronę.

 

Należy jednak pamiętać, że zarówno zakup ubezpieczenia jak i dodatkowego systemu alarmowego nie zwalnia nas jako mieszkańców do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podstawowymi działaniami w tym zakresie jest dokładne zamykanie drzwi i okien w okresie nieobecności domowników, niewpuszczanie obcych do domu oraz nietrzymanie wartościowych rzeczy w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, bo jak wiadomo okazja czyni złodzieja. Takie działania zapobiegawcze nie tylko przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich domowników, ale także pozwolą uniknąć przykrych konsekwencji związanych z włamaniem.

 

 

 

Łukasz Pasuła - doradca finansowy ds.ubezpieczeń

Aktualności