Napisz do nas

Kategoria
16/09/2020

Przed czym chroni ubezpieczenie NNW dzieci?


Zaczął się rok szkolny więc to dobry moment, aby ubezpieczyć swoje dzieci. Polisa działa przez cały rok, zarówno w szkole jak i poza nią, na wycieczkach szkolnych oraz na wakacjach. Pamiętaj, że możesz ubezpieczyć dzieci, już od pierwszego miesiąca życia.
Ubezpieczenie NNW zapewnia ochronę w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, które niesie za sobą wydatki finansowe. Taka polisa zapewnia wypłatę świadczenia za poniesiony uszczerbek oraz koszty z nim związane.Dobre ubezpieczenie powinno zawierać w swoim zakresie m.in.:
- trwały uszczerbek na zdrowiu ( np. 1% sumy ubezpieczenia, za 1% uszczerbku na zdrowiu )
- zwichnięcia lub skręcenia stawu - oparzenia, odmrożenia ( II stopnia albo wyższy )
- pogryzienie lub pokąsanie przez zwierzęta lub owady ( np. kleszcze )
- wstrząśnienie mózgu - pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby ( tutaj warto sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danego towarzystwa, od którego dnia pobytu świadczenie jest wypłacane )
- refundacja kosztów leczenia i rehabilitacji ( np. pokrycie kosztów wizyty u specjalisty )
- refundacja kosztów odbudowy zębów stałych ( utraconych lub uszkodzonych w wyniku nieszczęśliwego wypadku ).
Składki za ubezpieczenie zaczynają się już od 35 zł do nawet 350 zł w zależności od oferty i jej zakresu. Wykupując ubezpieczenie NNW, zwróć uwagę nie tylko na składkę, ale również na zakres oraz sumy ubezpieczenia, od których zależna będzie wysokość wypłaconego odszkodowania.

Aktualności