Napisz do nas

Kategoria
01/07/2020

Przed czym chroni Cię NNW w ruchu komunikacyjnym?

Kupując ubezpieczenie OC na samochód bardzo często klienci decydują się na dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – odszkodowanie za uszkodzenie ciała lub śmierć.
Kiedy to działa? Najczęściej podczas wypadku samochodowego, ale nie tylko. Takie ubezpieczenie sprawdzi się również, gdy pojazd sobie stoi; podczas wsiadania lub wysiadania z auta; załadunku lub rozładunku auta lub podczas jego naprawy.
Takim ubezpieczeniem są objęci kierowca jak również pasażerowie. Jednak w takim wypadku to pasażerowie są na lepszej pozycji, gdyż również mogą skorzystać z ubezpieczenia OC kierowcy – w takim przypadku dostają świadczenie z OC auta oraz z NNW.
Kiedy takie ubezpieczenie nie działa? Przede wszystkim, gdy do zdarzenia doszło po spożyciu alkoholu lub środków odurzających; gdy kierowca nie miał uprawnień do kierowania danym pojazdem; gdy ubezpieczony celowo spowodował wypadek lub gdy ubezpieczony usiłował lub popełnił przestępstwo.
Cena takiego ubezpieczenia zaczyna się już od 40zl na rok. oczywiście na tę cenę ma wpływ suma ubezpieczenia – im wyższa suma, tym wyższa składka.

Aktualności