Napisz do nas

Kategoria
01/04/2016

Jak uzyskać kredyt na firmę?

Początkujący przedsiębiorcy, bardzo często szukają  dodatkowego źródła finansowania na rozwój swojej działalności. Jednym z takich rozwiązań jest wzięcie kredytu. Jednak wykonanie takiej operacji wymaga często od nas spełnienia określonych warunków. Nasi Doradcy Finansowi podpowiedzą Wam jak mimo braku zabezpieczeń finansowych uzyskać kredyt na firmę.

 

Zasadniczo wyróżniamy dwa podstawowe kryteria, które przedsiębiorca powinien spełnić, aby uzyskać potrzebny kredyt na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej. Pierwsze z nich związane jest z posiadaniem zdolności kredytowej. Jest to bardzo trudne do osiągniecia w przypadku, początkujących przedsiębiorców ze względu na brak zabezpieczeń oraz długiej historii w banku. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest drugie kryterium związane z przekonaniem banku, dlaczego powinien nam udzielić kredytu i przekonanie go, że wszystkie spłaty będą wykonywane w odpowiednim terminie. Jak to zrobić?

 

Po pierwsze, bardzo ważnym czynnikiem jest posiadanie doświadczenia przez przedsiębiorcę. Liczy się nie tylko znajomość branży, w której rozwijana jest działalność, ale także zaprezentowanie historii zawodowej właściciela firmy oraz wszystkich osób uczestniczących w zarządzaniu biznesem. Takie wiadomości w zasadniczy sposób wpłyną na uwiarygodnienie możliwości prowadzenia określonej działalności.

 

W przypadku gdy dany przedsiębiorca  nie posiada takiego uzasadnienia, puste informacje o dużym zainteresowaniu potencjalnych klientów daną usługą lub produktem oferowanym przez przedsiębiorcę, może być dla banku niewystarczające. Można jednak dodatkowo wykorzystać nawiązane umowy z kontrahenetem, rezerwacje oraz podpisane kontrakty. Dzięki temu bank będzie widział rzeczywiste zainteresowanie klientów na dane usługi lub produkty. W przypadku nawiązanych kontaktów, przydatna będzie również wykonanie ich cesji, stanowiącej zabezpieczanie. Jeśli i taka informacja okaże się niewystarczająca dla banku, przedsiębiorca poratować się może

zastosowaniem poręczenia. Poręczenia może dokonać zarówno inna osoba fizyczna, firma, Bank Gospodarstwa Krajowego, a niekiedy nawet fundusz poręczeń kredytowych. W przypadku gdy poczatkujący przedsiębiorca nie jest pewny jak w korzystny sposób przedstawić bankowi swój biznes plan, wówczas warto skorzystać z porady doświadczonych Doradców Finansowych, którzy przyczynią się do odpowiedniego dopasowania kredytu.

 

Nieco w lepszej sytuacji znajdują się przedsiębiorcy, którzy planują otworzyć firmę, pod marką która jest znana i rozpoznawana na rynku. Wtedy łatwiej przekonać bank, że udzielenie kredytu takiemu przedsiębiorcy się opłaca, a wszystkie raty zostaną w odpowiednim czasie spłacone.

 

Każda rozwijająca się firma, bez względu na profil prowadzonej działalności oraz zasięg działania, potrzebuje pieniędzy na wykonywanie dalszych inwestycji. W przypadku braku uzyskania zewnętrznego dofinansowania, firma nie może dalej się rozrastać. Należy jednak zaznaczyć, że samo założenie i rozpoczęcie działalności gospodarczej nie gwarantuje uzyskania sukcesu. Według danych statystycznych jasno wynika, że ponad połowa zakładanych w Polsce firm, przestaje istnieć już po pierwszym roku swojej działalności. W kolejnych czterech latach upada 40% firm, którym udało się przetrwać pierwszy rok. Wynika z tego jasno, że aby firma dobrze prosperowała na rynku musi się stale rozwijać i doskonalić. Pomóc w tym mogą kredyty na firmę, o których uzyskanie przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do naszych Doradców Finansowych.

 

 

Natalia Znamirowska - Twój Doradca Finansowy

Aktualności